رقص, رقص شافل

شافل

رقص شافل

شافل

 

شافل سبکی از رقص است که در دهه 1980  شکل گرفت. از ویژگیهای برجسته این سبک با حالتهای پیچ و تاب سریع پنجه و پاشنه، حرکاتی چون دویدن، پایکوبی کردن با ضربه موسیقی، چرخش پا از یک طرف به سمت دیگر، حرکاتی که به نظر می رسد پاها در حال سر خوردن بر روی زمین است، میتوان ذکر کرد. ان سبک از رقص  با ظهور رسانه های اجتماعی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. و رقابت در این حوزه باعث ارتقا این هنر به سطوح جدید و حرفه ای تری شد. این رقص در دسته ورزشهای هوازی سنگین محسوب میشود و در تاثیرات شگفت انگیز آن بر سلامت جسم و روح شکی نیست.

رقص شافل

این سبک رقص با قدم های خیلی سریع، برای انجام با موسیقی با ضربات مداوم موسیقی مانند الکترو، هاردستایل و / یا تکنو انجام می شود.

تماس جهت یادگیری

انجام شافل با کفش ترجیح داده می شود. زیرا از پاهای شما در مقابل صدمه محافظت میکند، اما با جوراب یا پابرهنه نیز قابل قبول است. لباس و سبک لباس بی ربطی را میطلبد. بسیاری از شافل کاران (هر کس که در رقص شافل مناسب و شایسته یا بهتر باشد) با رقصیدن در مکان های عمومی، در ملاقاتها، محبوبیت خود را کسب می کنند. اما بیشتر با ارسال ویدئویی در فضای مجازی در حال شافل کردن به محبوبیت میرسند.

پس از تماشای کارهای شگفت انگیزدر شافل، شما به احتمال زیاد می خواهید چگونگی انجام شافل را یاد گرفته و یا حداقل می خواهید با وسواس دیگران را تماشا کنید زیرا جالب به نظر می رسد.

شافل یک شور و شوق  رقص جدیدی است, هنگامی که مردم شافل میکنند، خوشایند و با طراوت به نظر می رسد و وقتی به مدت طولانی انجام می شود ، یک تمرین خوب جذابی محسوب میشود

شافل شامل حرکت متنوع پا به جلو وعقب است و نیز فعالیت هایی مانند ربات میباشد. یک شافل کار با تجربه حتی در هنگام شافل قسمتی از بریک دنس را نیز اجرا می کند.

شافل

این رقص از کجا نشات گرفته است؟

شافل کردن از دهه هشتاد در سرتاسر انگلیس و همچنین استرالیا اوج گرفت.  بسیاری می گویند که سبک شافل، یک نسخه تکامل یافته از نوعی رقص قبلی به نام stomping ( پایکوبی کردن) است. شافل ملبورن رقصی است که به طور خاص در ملبورن استرالیا آغاز شده است.  مباحث زیادی در مورد اینکه دقیقاً در کجا در ملبورن گرایش شافل، و بهمان ترتیب کدام نوازندگان و رویدادهای مهم برای شکل گیری این رقص در سراسر جهان وجود دارد. با این حال ، بسیاری از مردم موافقند که شافل ملبورن در مقایسه با سایر رقص های شافل که از کشورهای دیگرنشات گرفته، از یک سبک متمایز برخوردار است.

شافل در ملبورن استرالیا ، درغوغای پشت صحنه زیرزمینی در اوایل دهه 1990 آغاز شد. در اینجا بود که این رقص با نام “شافل ملبورن” شناخته شد. از آن زمان به بعد، آن را در صحنه اصلی جشنواره EDM ، که توسط میلیون ها نفر از طرفداران EDM در سراسر جهان تمرین می شد، به محبوبیت رسید.

شافل ملبورن

شافل ملبورن، و همچنین شافل عمومی، ارتباط کاملی با موسیقی تکنو دارد. در ابتدا ، شایعه می شود که رقص با موسیقی “خانه اسیدی” و دیگر دسته های الکترونیکی جایگزین موسیقی همراه بوده است. با این حال، با گذشت زمان، به نظر می رسد که سبک رقص تکامل یافته است. در سبک های سخت تر تکنو که در هر دقیقه تعداد ضربات بیشتری را شامل می شود، برجسته تر میشود و شامل تنظیمات باس عمیق و میبباشد. در بسیاری از جشنواره های بزرگ موسیقی در سراسر ملبورن، با تعداد زیادی از حضار که به سبک شافل ملبورن می رقصند حضور میابند.

آموزش شافل

امروزه این رقص یک سبک رایج است که در اکثر جشنواره های موسیقی تکنو در سراسر جهان قابل مشاهده است. همانطور که گفته شد ، بسیاری از افراد در این باره بحث می کنند که چه میزان از سبک خاص شافل ملبورن بر روند رقص امروزی تأثیر گذاشته است. با این حال ، بسیاری موافق هستند که شافل ملبورن حداقل نقش مهمی را در تغییر روند امروز و همچنین تکامل رقص مدرن بازی کرده است.

به طور کلی ، درک تاریخ انواع مختلف رقص ها مانند سبک ملبورن به هر کسی کمک می کند تا درک بهتری از چگونگی روند رقص خاصی که امروزه در حال وقوع است، به دست آورد. هنگام تحقیق در مورد سبک های رقص مانند شافل، بسیاری از مردم متوجه می شوند که تفسیرهای مختلف در مورد سبک خاص در سراسر جهان وجود دارد. در این مورد، ما به تفسیر خاصی که در ملبورن استرالیا رخ داد ، تمرکز کردیم. از این رو، برای کسانی که به دنبال یادگیری بیشتر هستند، این مسئله را جستجو می کنند که چطور ممکن است شافل خودش رادر کشورهای دیگر آشکار کند.

رقص شافل

رقص شافل سبک ملبورن معمولاً با موسیقی الکترونیکی همراه است و دیدن آن در کلوپ ها محبوب است. شافل ملبورن نسخه های زیادی دارد، اما نسخه اصلی، که برخی آن را نسخه قدیمی مدرسه ای می نامند، معمولاً شامل مراحل T-Step و همچنین Running Man در رقص است. پس از تسلط بر این دو مرحله ، می توانید تغییرات را در حرکات پا قرار دهید یا حرکات بازویی را اضافه کنید که باعث می شود شافل ملبورن شما چیز متمایزی شود.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه می توانید شافل ملبورن را انجام دهید، شما باید از مرحله T شروع کنید، و این کار با قرار دادن پاهایتان به شکلی مانند حرف ” T” شروع می شود. اگر شما با باله آشنا باشید، این موقعیت سوم است. شما این کار را انجام می دهید و پاشنه های خود را با انگشتان پا به سمت بیرون قرار می دهید تا پای شما واقعاً شکل” V” بسازد. سپس ، یکی از پاهای خود را به سمت جلو می کشید تا پاشنه آن در وسط پای پشتی باشد، و فرقی نمی کند که کدام پا به جلو متمایل شود. برای اطلاع از کلاسهای آموزشی اینجا را کلیک کنید.

دومین کاری که باید انجام دهید این است که همزمان با حرکت دادن انگشت پای جلویی، پای عقب را جمع کنید. شما می توانید وزن خود را به پاشنه پا جلو قرار دهید در حالی که نقطه پا را مستقیم به جلو می چرخانید، در حین انجام این کار، پای عقب شما باید از زمین بلند شود. پنجه جلویی خود را به سمت پای عقب بچرخانید تا پای شما به سمت راست حرکت کند.

سوم ، هنگامی که پاشنه جلویی را به عقب در موقعیتی که در آن شروع شده است بچرخانید، دوباره پای عقب خود را به پایین بگذارید. وزن خود را روی انگشت پای جلویی بیندازید تا بتوانید پای عقبی را بچرخانید از طریق حرکت دادن پاشنه پا را به حالت اولیه خود برگردانید. در حالی که این کار را انجام می دهید ، پای عقب خود را دوباره در وسط پایتان قرار دهید تا پاهای شما موقعیت “T” اولیه را از سر بگیرند.

این حرکت اساسی ( اصلی) را که شامل چرخش پنجه به دنبال پاشنه است ، تکرار کنید. ابتدا با حرکت دادن انگشت پا و سپس پاشنه پا، پای جلویی را به یک طرف بچرخانید. در حالی که این کار را انجام می دهید ، پای عقبی را قبل از قرار دادن مجدد آن، بلند کنید تا پای جلویی قرار بگیرد. این حرکت اساسی را بارها و بارها تکرار کنید.

با یکی از پاهایتان رو به جلو تمرین کنید تا وقتی که با انجام این رقص احساس راحتی کنید، تمام راه را در کف زمین حرکت دهید. همینطور تمرین را با پای مخالف شروع کنید تا جهت دیگر را نیز پاد بگیرید.

تقریباً هر نسخه از شافل ملبورن با این مرحله T شروع می شود، و شما باید روی آن کار کنید تا اینکه به آن تسلط پیدا کنید. پس از انجام این کار، شروع به یادگیری نحوه تغییر جهت در حین انجام آن بکنید، و بعد از اینکه به این کار تسلط پیدا کردید، بسته به نوع سبک خاصی از Shuffle ملبورن که تصمیم به انتخاب آن گرفتید، ممکن است مرحله Running Man را نیز بیاموزید. قبل از شروع فهمیدن چگونگی ترکیب آن با مرحله T ، لازم است

موزیک

صحنه دیوانگی زیرزمینی استرالیا که باعث ایجاد شافل شد، شدیدا تحت تاثیر موسیقی تکنو بود. یک زیر دسته موسیقی الکترونیکی با فشار بالا که در آن زمان تپش کاملی برای رقاصندگان شافل بود. از زمان منشاء آن، شافل به جوامع اطراف چندین زیر دسته جدید از هارد استایل و هاوس منتقل شده است.

دیوانگان استرالیا در اوایل دهه 1990 با سرخوشی و شافل کنان به دی جی های زیرزمینی مورد علاقه خود روی آوردند.

آشنایی با رقص هندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *